آموزش توییتر

در  آموزش توییتر ساخت اکانت ضرورت دارد:

 

 

* قبل از شروع آموزش آیا با اصطلاحات توییتر آشنایی دارید.

– چگونه یک توییت ارسال کنیم :

پست-توییتر

روی قسمتی که نوشته‌ی آن “whats happening?” کلیک کنید. می‌توانید با در نظر گرفتن علایق شخصی خود، لینک یک ویدئوی یا مقاله‌ی جالب قرار دهید. وقتی آماده شد، “Tweet” را فشار دهید.

– چگونه به جستجوی محتوای عمومی بپردازید و افراد را در توییتر دنبال کنید

توییتر

برای جستجوی محتوای مورد علاقه خود، می‌توانید روی بخش “Moments” در بالا کلیک کنید. این بخش موضوعات متنوع را در زمینه های مختلف از جمله اخبار، ورزش و سرگرمی به شما نشان می‌دهد.

– آموزش جستجو در توییتر

ای دنبال کردن افراد خاص، می‌توانید نام آنها را در جعبه جستجو تایپ کنید. وقتی روی نام آنها کلیک می‌کنید ، به نمایه آنها هدایت می‌شوید. در آنجا بر روی دکمه “Follow” در سمت راست کلیک کنید تا آنها را دنبال کنید.

*هر توییتی از طرف آن شخص ارسال می شود در صفحه اصلی شما ظاهر می شود.

برای نشان دادن مطالب شخص دیگری به مخاطبان خود، می توانید آن را “بازنشر(Retweet)” کنید. این امر به شما امکان می دهد که توییت شخص دیگری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید و موافقت یا تایید خود را نسبت به آن توییت نشان می‌دهید.

اگر می‌خواهید توییتی را لایک کنید بر روی آیکون قلب در سمت راست کلیک کنید.اگر می‌خواهید توییت را برای فقط یک نفر یا فقط یک گروه خاص از افراد ارسال کنید، بر روی نماد نامه کلیک کنید.

– فالو و آنفالو کردن در توییتر

  •  فالو کردن با توییت: با کلیک روی نام کاربری مورد نظر، وارد پروفایل خواهدشد و گزینه فالوو را انتخاب می‌کند تا از این به بعد در لیست فالوورهای توییتر جذابی که تمایل داشته قرار گیرد .
  • فالو کردن با QR(بارکد) توییتر:ابتدا در قسمت بالای اکانت توییتری موردنظر، آیکون پروفایل رو کلیک می‌کنیم و روی QR code راست کلیک می‌کنیم پس از اسکن کردن اکانت کاربری مورد نظر گزینه فالو رو کلیک می‌کنیم.

  • آنفالو کردن با توییت: کافیه روی نام کاربری کلیک ‌کنید و سپس گزینه آنفالو(Unfollow)  رو انتخاب ‌کنید.

  • آنفالو کردن با استفاده از لیست آنفالو: ابتدا به لیست فالوییتگ ها رفته و سپس اکانت کاربری مورد نظر را جست و جو کنیدو گزینه unfollow را کلیک کنید.

– چگونه ریکوست‌های توییتر را قبول کنیم یا رد کنیم

ابتدا به پروفایل رفته و لیست فالوورها را انتخاب نمایید و سپس قسمت Pending follower request  را کلیک و اکانت‌هایی را که ریکوست داده‌اند می‌توانید اکسپت (Aaccept) یا اینکه رد(Decline)  کنید.

*در برخی موارد شاید یک نوتیفیکیشن یا یک ایمیل دریافت کنید مبنی بر یک درخواست فالوو در توییتر ولی در لیست درخواست‌ها آن را مشاهده نکنید؛ در این مورد ریکوست حذف شده و شما نمی‌توانید در لیست خود آن را ببینید.

– پیام خصوصی در توییتر (Direct Messages)

  •  رفتن به سربرگی (Tab) که با آیکون پاکت نامه مشخص شده و سپس انتخاب New Message و وارد کردن نام کاربر میباشد،
  • به پروفایل حساب کاربری مورد نظر بروید و در کامپیوتر Message و در اندروید و iOS آیکون پاکت نامه را انتخاب کنید.

– چگونه برای فالوورهای توییتر لیست بسازیم؟

ما برای دوستی‌هامون همیشه گروه‌بندی‌هایی رو انتخاب می‌کنیم. آیکون پروفایل رو کلیک می‌کنیم.سپس گزینه List و در ادامه Create new list رو انتخاب می‌کنیم حالا می‌تونیم یک لیست با تفکیک داشته باشیم البته باید نام آن کمتر از 25 کاراکتر باشد.

– چگونه افراد را به لیست توییتر اضافه کنیم و حذف کنیم؟

گزینه Overflow را انتخاب کرده و سپس Add or remove from lists را کلیک نمایید و به همین راحتی لیست توییتری خود را با اکانت‌های توییتری مورد نظرتون مرتب کنید.

– بلاک کردن در توییتر

ابتدا به پروفایل شخصی مورد نظر رفته  و سپس روی آیکون سه نقطه کلیک کنید، از منو پیش رو گزینه را Block انتخاب کرده و confirm کنید.

– میوت کردن (mute) در توییتر

  • میوت کردن از طریق توییت : با مشاهده توییت فالوور محترم، فلش روبه پایین را انتخاب کرده و گزینه میوت رو کلیک ‌کنید.

  • میوت کردن از طریق پروفایل توییتر : از نوار ابزار که در قسمت بالای پروفایل فرد موردنظر قرار دارد، گزینه سه نقطه را انتخاب کنید و سپس Mute رو کلیک کنید.

– دیلیت اکانت توییتر

ابتدا از طریق سایت توییتر وارد اکانت کاربری شوید سپس به Settings and privacy  رفته، منو profile را باز کرده، Account را انتخاب و deactivate your account را کلیک کنید، موس را روی گزینه Deactivate @username راست کلیک کنید، سپس Pass را وارد کنید و همانطور که خواسته بودید مراحل دیلیت اکانت توییتر را طی کرد و در این لحظه شما دیگر در توییتر جایی ندارید.

*برخی بر این باورند که شاید با غیرفعال و دوباره فعال کردن اکانت کاربری قابلیت‌هایی را که در دسترس ندارند بتوانند بازیابی کنند، که با ریپورت کردن می‌تواند برطرف شود و نیازی به دیلیت اکانت توییتر نباشد.

چگونه در توییتر (Twitter) نظرسنجی ایجاد کنیم؟

نظرسنجی-توییتر

در بخش نوشتن توییت روی آیکون نظرسنجی کلیک کنید؛ سوال خود را در بخش نوشتن متن توییت بنویسید؛

گزینه اول نظرسنجی را در جعبه Choice 1 وارد کنید، گزینه دوم را در جعبه Choice 2 ، هر گزینه می‌تواند حداکثر تا 25 کاراکتر داشته باشد. برای اضافه کردن گزینه‌، روی + Add a choice کلیک کنید. در این بخش تا دو گزینه می‌توانید اضافه کنید.

پیش فرض مدت زمان نظرسنجی در توییتر یک روز است اما شما می‌توانید این زمان را تغییر دهید. حداقل زمان نظرسنجی در توییتر 5 دقیقه و حداکثر 7 روز است. در انتها روی Tweet کلیک کنید تا نظرسنجی شما ارسال شود.

ترفند های بالا بردن امنیت در توییتر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *