آموزش اسنپ چت

آموزش  اسنپ چت و نصب برنامه:

آموزش اسنپ چت و  ترفندهای برنامه :

وقتی این برنامه را باز کردید، اسنپ چت دوربین شما را باز کرده و هر آنچه که دروبین نشان می‌دهد را روی صفحه می‌بینید.

دکمه‌هایی که در بالا و سمت راست می‌بینید، به شما اجازه می‌دهند فلش را روشن یا خاموش کرده، دوربین را به حالت سلفی تغییر داده یا دوستان را به اسنپ خود اضافه کنید.می‌توانید با زدن فلش رو به پایین، گزینه‌های دیگری مانند تایمر و خطوط شبکه‌ای را مشاهده کنید.

آموزش

یک آیکون با بیتموجی شما در بالا و سمت چپ مشاهده می‌شود. اگر هنوز بیتموجی انتخاب نکرده‌اید، این آیکون به شکل یک شبح است. با زدن این آیکون به منوی اصلی برنامه منتقل می‌شوید که می‌توانید تنظیمات، مخاطبین، استوری‌ها، بیتموجی‌ها و … را مشاهده کنید.

چندین آیکون هم در پایین صفحه دوربین وجود دارند. آیکون سمت چپ شما را به بخش پیام‌ها منتقل می‌کند و آیکون سمت راست، به بخش کشف اسنپ‌ها و استوری‌های دیگران می‌برد.

آیکون شکلک سمت راست دکمه شاتر، مربوط به لنزها هستند. آیکون پایین آن هم شما را به بخش خاطرات یا همان اسنپ‌های ذخیره شده منتقل می‌کند.

تنظیمات

نحوه ایجاد تصویر پروفایل با استفاده از بیتموجی :

بعد از باز کردن برنامه روی پروفایل خود در بالا و سمت چپ تصویر زده و گزینه Create Bitmoji را انتخاب کنید.

با این کار می‌توانید تصویر پروفایل خود را شخصی‌سازی کنید. بعد از اینکه آواتار شبیه خود را ساختید، آیکون تیک سمت بالا و راست صفحه را بزنید تا صفحه‌ای مشابه زیر را مشاهده کنید که نشان می‌دهد بیتموجی به پروفایل شما اضافه شده است.

نحوه اضافه کردن دوستان در اسنپ چت :

روی آیکون پروفایل خود در سمت بالا و سمت چپ صفحه زده و گزینه Add Friends را انتخاب کنید. در صفحه جدید، 4 روش برای اضافه کردن دوستان خواهید داشت.

دعوت

  • نام کاربری: در صفحه باز شده می‌توانید نام کاربری دوست خود را در بخش جستجو در بالای صفحه وارد کنید. وقتی پروفایل دوست‌تان ظاهر شد، روی Add بزنید. شما می‌توانید افراد معروف و سایر پروفایل‌های عمومی را هم وارد کنید.
  • فهرست مخاطبین: با زدن روی این گزینه می‌توانید افرادی را در بین مخاطبین خود که از اسنپ چت استفاده می‌کنند را انتخاب و به فهرست دوستان خود اضافه کنید.
  • اسنپ کد: با عکس گرفتن از اسنپ کد شخصی دیگر، می‌توانید او را از این قسمت به فهرست دوستان خود اضافه کنید.
  • اضافه کردن سریع: بعد از اینکه چندین نفر به به جمع دوستان خود دعوت کردید، لیستی از افراد نمایش داده می‌شوند که به نوعی دوستان مشترک محسوب می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را هم اضافه کنید.

آموزش ثبت و ارسال یک اسنپ در Snapchat :

با زدن دکمه شاتر می‌توانید یک عکس گرفته یا با زدن و نگه داشتن آن، می‌توانید ویدیو ضبط کنید.

اسنپ چت

* شرج مختصری بر روی عکس بالا بر اساس اعداد شماری گذاری شده :

1. با زدن این دکمه، اسنپی که ثبت کرده‌اید حذف شده و به صفحه دوربین برمی‌گردید.

2. با زدن این دکمه می‌توانید اسنپ ثبت شده خود را در بخش خاطرات ذخیره کنید تا حتی بعد از اینکه حذف شد، در گوشی شما باقی بماند.

3. با استفاده از این دکمه می‌توانید اسنپ را به استوری خود اضافه کنید تا توسط تمام دوستان‌تان قابل مشاهده باشد و بعد از 24 ساعت حذف شود. بعد از اینکه این دکمه را زدید، می‌توانید استوری خود را در My Story ذخیره کنید تا تنها برای دوستان شما قابل مشاهده باشد یا گزینه Our Story را انتخاب کنید تا توسط کاربران دیگری که در آن مکان قرار دارند هم قابل مشاهده باشد.

4. با زدن آیکون T می‌توانید متنی را به اسنپ خود اضافه کنید. شما می‌توانید بعد از تایپ متن مورد نظر، فونت، اندازه و رنگ آن را تغییر دهید.

5. با زدن آیکون قلم می‌توانید مواردی را روی اسنپ خود رسم کنید. کافی است انگشت خود را روی صفحه بکشید. برای تغییر رنگ هم می‌توانید از نوار لغزنده بالا و سمت راست استفاده کنید.

6. با زدن آیکون استیکر می‌توانید تصاویر استیکر به اسنپ خود اضافه کنید. شما می‌توانید از این تصاویر جذاب برای جلب توجه به بخشی از تصویر یا … استفاده کنید.

7. با زدن دکمه قیچی می‌توانید بخشی از تصویر خود را برش داده و به عنوان استیکر در همین تصویر یا تصاویر آینده‌ای که ثبت می‌کنید، استفاده کنید.

8. با استفاده از این دکمه گیره کاغذ می‌توانید لینکی را به اسنپ خود وصل کنید. با زدن آن یک نوار URL ظاهر می‌شود که می‌توانید هر سایتی را که خواستید وارد کرده و گزینه Attach to Snap را در پایین آن انتخاب کنید. با این کار وقتی کاربران روی اسنپ می‌زنند، به آن لینک منتقل می‌شوند. این ویژگی برای کسب‌وکارها بسیار مفید است تا کاربران را به سایت یا بلاگ خود منتقل کنند.

9. با زدن دکمه ساعت می‌توانید مدت زمانی که می‌خواهید اسنپ شما در صفحه دوست‌تان ظاهر شود را مشخص کنید

10. وقتی که کارهای مورد نظر خود را روی اسنپ انجام دادید، می‌توانید با زدن این دکمه آبی در پایین و سمت راست صفحه، آن را به دوستان خود ارسال کنید.

نحوه اضافه کردن لنز در اسنپ چت :

همان‌طور که گفتیم، لنزها انیمیشن‌هایی هستند که می‌توانید به صورت زنده روی سلفی‌های خود وارد کنید.

برای استفاده از لنزها می‌توانید بعد از اینکه چهره شما یا دوست‌تان در کادر دوربین سلفی قرار دارند، روی تصویر چهره ضربه بزنید تا لنزها در پایین صفحه ظاهر شوند. با اسکرول کردن بین لنزها می‌توانید تاثیر آن‌ها را روی چهره خود مشاهده کنید.

راهنمای دانلود لنزهای اسنپ چت

نحوه تماشای اسنپی که برای شما فرستاده شده است :

در صفحه دوربین اسنپ به سمت راست سوایپ کنید تا فهرست دوستان خود را مشاهده کنید. برای رد کردن یک اسنپ می‌توانید یک بار روی صفحه ضربه زده و برای خارج شدن هم می‌توانید به سمت پایین سوایپ کنید.

اسنپ چت

  • مربع آبی : از دوستی یک اسنپ دریافت کرده‌اید
  • مربع قرمز : به معنی متن
  • مربع بنفش : به معنی ویدیو

برقراری تماس صوتی و تصویری در Snapchat :

به سمت راست سوایپ کنید تا به بخش دوستان وارد شوید. روی دوستی که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، به سمت راست سوایپ کنید. برای برقراری ارتباط تصویری کافی است روی آیکون دوربین در وسط تصویر ضربه بزنید.

* اگر نمی‌خواهید آن‌ها قیافه شما را ببینند، می‌توانید روی آیکون دوربین سبز بزنید.

اگر شما تماس ویدیویی دریافت می‌کنید، می‌توانید رد کنید (دکمه سمت چپ)، قبول کنید (دکمه وسط) و یا فقط تماشا کنید (دکمه راست).

ذخیره کردن چت ها در آموزش اسنپ چت :

پاک شدن سریع چت‌ها گاهی می‌تواند گمراه کننده باشد. کافی است روی آن بزنید. با این کار، پس زمینه آن پیام به رنگ خاکستری درمی‌آید و عبارت Saved در کنار آن ظاهر می‌شود. شما می‌توانید این کار را برای پیام‌های خود و یا دیگران انجام دهید.

* تمام کسانی که در چت حضور دارند، از روی پس زمینه خاکستری می‌فهمند که کدام پیام ذخیره شده است.

تشخیص نام و خواننده آهنگ ها با Snapchat :

مهمترین مبحث در آموزش اسنپ چتنشخیص نام و خواننده آهنگ می باشد.

اسنپ چتشما می‌توانید نام آهنگی که در جایی در حال پخش است را از طریق اسنپ چت بفهمید. برای این کار بعد از اینکه برنامه را باز کردید، وقتی آهنگ در حال پخش است، روی نمایاب دوربین بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا نام و خواننده آهنگ به شما نشان داده شود.

برچسب زدن تصاویر در مقاله آموزش اسنپ چت:

برچسب زدن به تصاویرتان را می توانید بعد از گرفتن تصویر مورد نظرتان از طریق دکمه در بالای صفحه ویرایش که شبیه یک یادداشت چسبیده است فعال کنید.با فشار دادن این دکمه صفحه ای پر از برچسب های مختلف برای شما باز خواهد شد که به سادگی با ضربه زدن برروی آنها می توانید برچسب ها را انتخاب و اضافه کنید.

اما اگر شما به طور اتفاقی در حال کار بر روی یک ویدئو باشید به معنای واقعی می توانید این برچسب ها را درهر جایی از ویدئوتان حتی در زمانی که سوژه تان در حال حرکت است بگذارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش اسنپ چت»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *