Snapchat چیست؟

اسنپ چت چیست؟

اسنپ چت یک شبکه‌ی اجتماعی است که مبنای کار آن ارسال عکس به دوستان به صورت موقت است. یعنی اینکه عکسی را برای دوستتان ارسال میکنید که دوستتان فقط چند ثانیه(یا حتی یک ثانیه) میتواند آن را ببیند، سپس این عکس به صورت خودکار پاک میشود!

در کل اسنپ چت به سه بخش تقسیم شده است که بخش عکس برداری که حین باز کردن نرم افزار باز میشود در وسط قرار دارد، بخش مشاهده ی اخبار و عکس ها و ویدیو های جدید در سمت راست، و بخش چت کردن نیز در سمت چپ قرار دارد.

* پاک شدن پیام پس چند ثانیه به عنوان مهم‌ترین قابلیت اسنپ‌چپ شناخته میشود.

اسنپ‌چپ فقط عکس‌ها را به صورت ساده نمیفرستند بلکه میتوانید تغییرات خیلی زیادی از جمله قرار دادن فیلتر‌های مختلف روی عکس‌ها، نوشتن متن و تکست روی عکس‌ها، قرار دادن تصاویرِ دیگر و استیکر‌ها روی تصویر و کارهایی اینچنینی انجام دهید و سپس تصویر مورد نظر را ارسال کنید.

 

 

تغییر-عکس

علاوه بر تصاویر، میتوانید با استفاده از اسنپ‌چت برای دوستان خود ویدیو و همچنین متن‌های نابود شونده ارسال کنید. حداکثر زمانِ ویدیو‌ها میتواند ۱۰ ثانیه باشد.

* از طرفی در پیغام‌های متنی به جای قرار دادن تایمر، طرز کار به این صورت است که وقتی مخاطب شما پیام را خواند و آن را بست، پیام پاک میشود و دیگر نمایش داده نمیشود.

 

قابلیت ها و ویژگی های اسنپ چت :

 • اسنپ (Snap): منظور از اسنپ، عکس یا ویدیویی است که در این برنامه به دوستان خود می‌فرستید. یک ویدیو می‌تواند حداکثر 10 ثانیه باشد.
 • استوری‌ها (Stories): بخش استوری اسنپ چت، تمامی عکس‌ها و ویدیوهایی را نشان می‌دهد که با تمامی دوستان اسنپ چت خود به اشتراک می‌گذارید.
 • استوری‌های سفارشی (Custom Stories):  به گروه‌ها اجازه می‌دهند تا با هم استوری بسازند.  افراد مشخصی می‌توانند در آن اسنپ به اشتراک بگذارند؛یا یک استوری مکانی (Geofenced Story) بسازید که به دوستان و دوستان آن‌ها اجازه می‌دهد در صورتی که در یک موقعیت مشخص هستند، بتوانند در استوری اشتراک داشته باشند.
 • اسنپ استریک (Snapstreak): اگر شما و یکی از دوستان‌تان در طی سه روز متوالی به همدیگر اسنپ ارسال کنید، دارای اسنپ استریک هستید. در این حالت یک ایموجی آتش را کنار نام دوست خود به همراه عددی که نشان دهنده تعداد روزهایی که اسنپ استریک داشته‌اید، مشاهده می‌کنید.
 • فیلتر (Filter): فیلترهای اسنپ چت روشی جالب برای اضافه کردن ظاهری جذاب برای اسنپ‌های شما با جلوه‌های ویژه است. فیلترها می‌توانند بر اساس اتفاقات و روزهای خاص، موقعیت یا زمان روز تغییر کنند.
 • لنز اسنپ چت (Snapchat Lens): لنزها به شما اجازه می‌دهند تا جلوه‌های ویژه متحرک به تصاویر یا ویدیوهای خود اضافه کنیدبر خلاف فیلترها، شما می‌توانید از لنز، زمانی که در حال ثبت تصویر هستید، استفاده کنید.
 • اسنپ کد (Snapcode): اسنپ کدها انواعی از کدهای منحصربه‌فرد مانند QR هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها افراد مختلف را به لیست دوستان خود اضافه کنید.
 • چت: نسخه پیام‌رسان Snapchat برای اشخاص و گروه‌ها است. پیام‌ها بعد از اینکه مشاهده شدند، محو می‌شوند.
 • خاطرات (Memories): خاطرات، یکی از ویژگی های اسنپ چت است که مربوط به دوربین آن می‌شود
 • اسنپ مپ (Snap Map): این ویژگی، موقعیت مکانی شما و سایر دوستان‌تان را نشان می‌دهد

ویدیو-اسنپ

قابلیت‌های Stories و Discover در اسنپ‌چت

هر کاربر اسنپ‌چپ میتواند عکس‌های مورد نظر خود را در قسمت Stories قرار دهد ولی باید بداند که تمامِ دوستان یا همان Friend‌های او میتوانند این عکس‌ها را ببینند

قابلیت Discover هم چیزی مانند استوری است با این تفاوت که این قابلیت فقط برای عده‌ی معدودی از نشریات و خبر‌گذاری‌های معروف مثل The Daily Mail, The Sun, Buzzfeed, Sky News, Mashable, Vice و National Geographic در دسترس است و این نشریات و خبر‌گذاری‌های میتوانند از این قسمت برای نشر اخبار و یا اتفاقات مهم خود استفاده کنند.

* عکس‌ها به مدت ۲۴‌ساعت در این قیسمت خواهند ماند و پس از ۲۴‌ساعت به صورت خودکار حذف خواهند شد.

قابلیت Memories در Snapchat

به شما اجازه میدهد عکس‌ یا فیلم‌هایی که میگیرید و تمایل دارید نگهشان دارید را در این قسمت قرار میدهید تا برای همیشه آن‌ها در دسترس داشته باشید.

* عکس‌ها یا فیلم‌هایی که در این قسمت قرار میدهید مختص خودتان است و برای کسی نمایش داده نمیشود.

ماندگار

اسنپ چت برای چه سنینی مناسب است؟

حین ثبت نام و درخواست تاریخ تولد در اسنپ چت، باید حداقل 13 سال داشته باشید.
اگر کمتر از این سن داشته باشید، به “SnapKidz” منتقل خواهید شد. این بخش برای کودکان است که عکس تهیه کنند، نقاشی بکشند و در گوشی خود نگه دارند، در حقیقت این بخش آنلاین نیست و اجازه ی ارسال پیغام به دیگران را به کودکان نمیدهد.

ویژگی های برنامه اسنپ چت Snapchat :

 • دنبال کردن اشخاص معروف و مورد علاقه خود و تماشای ویدئو و عکس های آنها
 • چت تصویری با سرعت و امنیت بالا با دوستان
 • ارسال راحت و سریع متن و عکس
 • قابلیت مکالمه با دوستان به صورت آنلاین
 • دارای افکت ها و شکلک های جذاب برای اعمال بر روی عکس ها و ویدئو ها
 • به اشتراک گذاستن عکس ها و ویدئو های خود

آموزش  Snapchat

جهت مشاهده مقاله کلیک کنید

 

                دانلود Snapchat

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *