ترولو و آسانا دو نام بزرگ ابزارهای رایگان مدیریت پروژه محسوب می‌شوند و هر کدام آن‌ها امکانات بی‌شماری برای انجام این کار در اختیار خواهند گذاشت.

انتخاب از بین این دو کار دشواری است.قبل تر در مورد مدیریت آسان پروژه ها با ترلو برسی کوتاهی انجام دادیم . در این مقاله مقایسه‌ای داشته باشیم بین امکانات و شیوه‌های اجرای کار بین ترلو و آسانا، تا شاید در تصمیم گیری به شما کمک کرده باشیم.

Trello: مدیریت آسان بر پایه کارت‌ها

برای کسی که قبلا با سایت‌های مدیریت پروژه یا شیوه‌های کارتی به این صورت کار نکرده، ممکن است ابتدای کار کمی عجیب به نظر برسد. اما یک توضیح ساده کاربر را آگاه می‌سازد که با چه سیستم ساده و کارآمدی مواجه است. مراحل کار در ترلو ساده است.

 • ستون‌هایی برای مراحل مختلف انجام کار در پروژه می‌سازید
 • کارهای مربوط به هر ستون را ایجاد و در آن‌ها قرار می‌دهید
 • مسئولین مربوط به هر کار را در کارت مربوطه اضافه می‌کنید و در صورت انجام بخشی از کار آن را به ستون دیگری منتقل می‌کنید

 

ترلو و آسنا

 

البته این کلیت کار است و در جزییات امکانات بسیار بیشتری وجود دارد. اما نکته مهم در رابطه با این شیوه کار، شیوه‌ی نمایش بصری آن است که کمک شایانی به درک چگونگی پیشرفت کار ارائه می‌کند ، مخصوصا با استفاده از تقویم مندرج در برنامه که امکان مدیریت زمانی بهتری را فراهم می‌کند.

کارهای انجام شده از ستون‌های سمت چپ به مرور به سمت راست حرکت کرده و در نهایت به سرانجام می‌رسد. جدای از این صفحه، می‌توان بردهای دیگری نیز ساخت که هر کدام نشان‌دهنده تیمی جدا گانه باشد و اعضای موجود در آن کاملا متفاوت باشد.

 

 

اما هر کارت که مهم‌ترین رکن ترلو محسوب می‌شود شامل چه اطلاعاتی می‌شود:

 • توضیحات
 • کاربران معین شده
 • تگ‌ها با رنگ‌بندی مجزا
 • لیست کارهایی که باید انجام شود به همراه چک باکس
 • فایل‌های الحاقی
 • بخش پیغام‌ها
 • اعلان به‌روز شدن کارت

کاربران می‌توانند در زیر هر کارت در مورد چگونگی انجام آن صحبت کنند و فایل‌های جدیدی را درونش آپلود کنند. به این ترتیب بخش زیادی از گفتگوها می‌تواند تنها در محیط مربوط به همان کاربران انجام شود و به کل تیم تعمیم داده نشود

 

 

برای مدیریت تیم‌ها نیز ابزارهای متعددی در ترلو وجود دارد که بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید یا اینکه بعضی بردها را برایشان باز کنید یا جلوی دیدن بعضی بردها را بگیرید. اعمال دسترسی‌ها تا جزییات کامل و به راحت‌ترین شکل ممکن در این ابزار آنلاین موجود است.

البته باید در نظر داشت که بی‌نهایت برد، لیست‌های متعدد، کارت‌ها، کاربران، چک‌لیست‌ها و امکان آپلود فایل تا ۱۰مگابایت به صورت رایگان در ترلو قرار داده شده است.

با پرداخت ۱۰دلار به صورت ماهانه می‌توانید به چند ابزار همچون ادغام ترلو با بعضی ابزارها همچون دراپ باکس، ایجاد پس‌زمینه متفاوت برای هر برد و … دسترسی داشته باشید.

Asana: انعطاف‌پذیر با امکاناتی برا یادگیری بهتر

مهم‌ترین تفاوت آسانا با ترلو در ابتدای کار، سختی نسبی این برنامه نسبت به ترلو است. البته به محض اینکه کابر توانست با این ابزار ارتباط برقرار کند، متوجه خواهید شد که امکانات بسیار خوبی در آن گنجانده شده است.

آسانا به شما این امکان را می‌دهد که هم شیوه‌ی کارتی را دنبال کنید هم یک لیست قدیمی از انجام کارها بسازید. البته کماکان امکان اضافه کردن کاربران و مدیریت کامل بر روی این لیست‌ها نیز وجود خواهد داشت.

نقاط مشترک ترلو و آسانا :

 1. نظرگذاری
 2. وظایف زیرمجموعه
 3. اختصاص تاریخ
 4. توضیحات کامل
 5. ارتباط وظیفه با دیگر وظایف

البته در نسخه ویژه آسانا یه شیوه‌ی بسیار خوب برای ارتباط بین وظایف وجود دارد که در پروژه‌های پیچیده بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

 

 

در شیوه کارتی هم امکانات همان‌هایی است که در شیوه لیستی وجود دارد و تنها شیوه نمایش متفاوت خواهد بود.

البته نمایش اینچنینی از بسیاری نظرات می‌تواند مفیدتر باشد، مخصوصا در رابطه با وظایف مرتبط و زیرمجموعه‌ها. به طور کلی وقتی با آسانا کار می‌کنید، جز در جزییات تقریبا بسیاری از مسائل کلی همچون ترلو است و به سختی می‌‌توان در ماهیت ابزارها تفاوتی قائل شد.

 

 

البته در بخش تلفیق آسانا با دیگر ابزارها، این برنامه عملکرد بهتری دارد. می‌توان به صورت مستقیم فایل‌ها را از ایمیل یا سایت‌های اشتراک ابری به کارت‌ها الحاق کرد یا بسیاری امکانات اینچنینی.

مدیریت کاربران برای دسترسی‌های مختلف و امکان دیدن بردها نیز در آسانا با جزییات کامل وجود دارد.

 

ترلو و آسانا

در نظر داشته باشید که بخش عمده‌ای از امکانات آسانا رایگان است اما تنها می‌توانید تیمی متشکل از ۱۵ نفر داشته باشید، در غیر این صورت برای جذب نفرات بیشتر باید مبلغ ۱۰ دلار در ماه بپردازید.

* معیارها

ترلو و آسانا مدیریت دورکاری , به خوبی مدیریت کار را انجام می دهند و چه مواردی را ارائه می دهند.همچنین ترلو و آسانا چگونه به اشتراک گذاری و کار تیمی را تسهیل می کنند.ترلو و آسانا رابط کاربری خوبی دارند که اطلاعات را به وضوح ارائه می دهند.

Trello دارای طرح ساده تر است ، اما Asana همچنین لمس UI خوبی دارد.

از آنجا که احتمالاً با چندین برنامه آنلاین کار می کنید ، خواهیم دید که چگونه ترلو و آسانا با داده های سایر سیستم عامل ها ادغام می شوند. ما همچنین قیمت را بررسی خواهیم کرد ، گرچه هیچ کدام به خصوص گران نیستند.

* چگونه ترلو و آسانا مقایسه می کنند

 • Trello یک سیستم مدیریت وظیفه است که به شما امکان می دهد جریان کار را همزمان با حرکت از چپ به راست حرکت کنید. ورود به آن ساده و آسان است و بیشتر رابط کاربری آن کاملاً توضیحی است.
 • Asana جزء بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه است و به شما اجازه می دهد وابستگی ها را بررسی کنید. این کار با پروژه های بزرگتر که روابط بین کارها پیچیده تر است کار می کند.
 • ترلو ساده تر و آسان تر برای شروع کار است ،
 • آسانا ویژگی های بیشتری دارد.
 • اگر Trello تمام آنچه شما نیاز دارید را انجام می دهد ، قابلیت دسترسی به آن انتخاب خوبی می کند ،
 • اگر شروع به زدن محدودیت های آن کنید ، آسانا جذاب تر می شود.
 • حتی اگر شما ترلو را محدود کننده نمی دانید ، ممکن است ارزش Asana را ببینید که آیا ویژگی های آن می تواند روز کاری شما را آسان تر کند؟.

* امکانات

جریان اصلی Trello در حال کشیدن و رها کردن کارها از ستون به ستون است تا نشان دهد هر کدام در کدام مرحله قرار دارند. در اصل یک تخته کابین است و از آنچه انجام می دهد خوب است.

شما می توانید آن را با ستون ها و برچسب های خود سفارشی کنید و وقتی اتفاقاتی که مربوط به شما هستند اتفاق می افتد.

هر دو سیستم عامل به شما اجازه می دهند تا در مورد کارهای خاص اظهار نظر کنید ، بنابراین مکالمات در یک مکان امکان پذیر است. این به شما امکان می دهد تا به راحتی ردیابی کنید و به این معنی است که می توانید در هنگام بحث و گفتگو با یکدیگر درگیر شوید یا از آن خارج شوید.

همچنین اگر بخشی از راه را بپیوندید می توانید ببینید که همه در مورد آن چه گفته اند.

آسانا به شما امکان می دهد تا وظایف خود را ترتیب داده و آنها را به همان روشی که Trello انجام می دهد ، گروه بندی کنید.

نحوه گروه بندی بخش ها باعث می شود بتوانید مکان شما را در پروژه های بزرگ پیگیری کنید. با استفاده از Trello ، اگر ستون های زیادی در صفحه دارید ، فیلتر کردن آنچه برای شما ربطی ندارد سخت تر خواهد بود.

Asana همچنین به شما امکان می دهد همه چیز را در قالب های تقویم و جدول زمانی مشاهده کنید. هرکدام به روش خاص خود برای بدست آوردن یک مرور کلی درباره آنچه اتفاق می افتد مفید است.

تقویم به شما امکان می دهد زمان خود را برنامه ریزی کنید و ببینید چه موقع باید انجام شود. جدول زمانی ، نگاه بهتری به توالی کارهای باقیمانده در پروژه شما و چگونگی متناسب بودن همه چیز به شما می دهد

_ برنده: آسانا

*مدیریت وابستگی

یکی از زمینه هایی که آسانا بهتر از ترلو عمل می کند ، مدیریت وابستگی است.

می توانید قبل از شروع کار ، وظایف خود را انجام دهید. انجام این کار شما را قادر می سازد تا تنگناهای بالقوه را متوجه شوید و از موقعیتهایی که افراد منتظر به پایان رسیدن دیگران هستند قبل از انجام هر کاری جلوگیری کنید.

Asana به شما امکان می دهد تا آن روابط را در جدول زمانی دستکاری کنید و ببینید که چگونه آنها در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

 

ترلو و آسانا

 

نسخه مدیریت وابستگی Trello از طریق کارت , کارت “سلام حماسه ها” تقویت می شود. این امکان را به شما می دهد تا روابط والدین و فرزند را به وظایف اضافه کنید و ببینید که چگونه بسیاری از کارهای کودک هنگام نگاه به والدین انجام شده است.

 

ترلو و آسانا

 

رویکرد Asana قدرتمندتر است ، و همچنین به طور پیش فرض در دسترس است ، بنابراین برنده ما در این گروه است.

_ برنده: آسانا

* اشتراک گذاری و کار گروهی

نسخه رایگان Trello به شما امکان می دهد تا افراد بیشتری را که می خواهید در تیم خود داشته باشید. آسانا در نسخه رایگان خود شما را به 15 عضو تیم محدود می کند ، اگرچه پرداخت مشتری چنین محدودیتی ندارد.

Trello به شما امکان می دهد بسته به برنامه ای که دارید ، بسته های 10MB یا 250MB را با دیگران به اشتراک بگذارید. حد Asana 100MB است ، بنابراین Trello امتیازات را در اینجا کسب می کند.

هر دو سرویس به شما امکان می دهند پرونده های زیادی را که دوست دارید ضمیمه کنید و آنها را به روش های بسیار خوبی برای به اشتراک گذاری فایل های آنلاین تبدیل کنید.

_ برنده: Trello

* راحتی در استفاده

هر دو برنامه به خوبی طراحی شده اند و UI نحوه انجام اکثر کارها را روشن می کند. ما می دانیم که رویکرد تصفیه شده آسانا جذاب تر از بلوک های بزرگ رنگ Trello است ، اما ممکن است شما احساس متفاوتی داشته باشید. به تصاویر نگاهی بیندازید و برای خود تصمیم بگیرید.

جشن های Asana همیشه لبخندی به چهره می آورد و چه کسی می داند ممکن است به اعضای تیم انگیزه بیشتری برای انجام کارها بدهد. این هرگز باعث سرگرم کننده تر شدن فعالیت تجاری سازمان نمی شود.

 

ترلو و آسانا

 

طراحی Trello بصری است. بخش اعظم آنچه در رابط کاربری است توضیحی است و دکمه های کاملاً دارای برچسب همانطور که انتظار دارید کار می کنند.

کشیدن و رها کردن کارها به خوبی انجام می شود. همانطور که در راهنمای مبتدی Trello ما ذکر شده است ، ما آن را در اینجا در Cloudward.net استفاده می کنیم و بیشتر ما نیازی به مشاوره با کتابچه راهنما نداریم.

 

ترلو و آسانا

 

با بزرگتر شدن اندازه پروژه ، طرح ساده ترلو می تواند کار با آن سخت تر شود. شاید برای پیدا کردن ستون مورد نیاز ، به اطراف بروید و مجبور شوید کارهای خود را بر روی چندین ستون غیرمرتبط به محلی که می خواهید بکشید..

رویکرد مبتنی بر بخش آسانا از این نظر بهتر است و شما را قادر می سازد به راحتی منطقه مورد نظر خود را پیدا کنید ، حتی اگر پروژه به مراحل مختلفی تقسیم شود.

 

ترلو و آسانا

 

ما به سهولت استفاده گره می زنیم به Trello ، گرچه هیچکدام از این پلتفرم ها دشوار نیستند.

آسانا مورد علاقه ما برای طراحی است. علاوه بر به نظر رسیدن نرم و صاف تر ، دکمه ها و کنترل های کاملاً واضحی با برچسب ارائه می دهد که گزینه های زیادی را برای شما فراهم می کند بدون اینکه حرکت در آن دشوار باشد.

استفاده از هر دو سیستم عامل بسیار آسان است ، اما در صورت نیاز به پشتیبانی ، به خوبی از آن مراقبت می کنید.
Trello صدها مقاله در سیستم راهنمایی خود و یک فروم پر از سایر کاربران برای کمک به شما دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر ، یک فرم تماس نیز وجود دارد.
Asana هنگام استفاده از آن ، از ویژگی های آن تور بسیار خوبی به شما می دهد که سرعت شما را سریع می کند.
منوی راهنما آموزشهای خوبی در زمینه متن و ویدئو ارائه می دهد. یک راهنمای مفید برای میانبرهای صفحه کلید نیز وجود دارد. Asana نیز مانند Trello ، یک انجمن فعال دارد که در آن سریع به سوالات پاسخ داده می شود.
ترلو و آسانا
اگرچه پشتیبانی در هر دو مورد خوب است ، ما به Asana رأی می دهیم ، زیرا دکمه راهنمایی آن آسان تر است و نکات پیشرفته آن به آسانی در دسترس است. ما همچنین صفحات راهنمایی آن را سریعتر جستجو کرده و به مرور سریعتر می پردازیم.

_ برنده: آسانا

* قیمت

هر پلتفرم به شما امکان می دهد تا به صورت رایگان شروع به کار کنید و در اختیار کاربران غیرپرداخت بسیار است. آسانا از شما می خواهد هنگام ثبت نام ، جزئیات کارت اعتباری را ارائه دهید ، اما اگر به دقت نگاه کنید ، گزینه ای برای رد کردن آن مرحله وجود دارد.

اگر برای یک بسته پولی ثبت نام کرده اید ، هر دو ویژگی اضافی بسیاری را ارائه می دهند.

بسته طلای Trello در سال 45 دلار است که منطقی است. برای این کار محدودیت ضمیمه 250 مگابایت را دریافت می کنید.

شما همچنین می خواهید از طیف گسترده ای از نیروگاه های Trello استفاده کنید ، که اگر می خواهید از داده های خود با سایر سیستم عامل ها استفاده کنید ، ضروری هستند.

برای تابلوهای شما نیز جوایز زیبایی وجود دارد ، مانند برچسب اضافی و پیش زمینه های سفارشی. آنها به شما اجازه می دهند Trello را با مارک شخصی خود سفارشی کنید ، این می تواند به تیم شما کمک کند در خانه احساس راحتی کند و یک هویت را فراهم کند.

 

ترلو و آسانا

پیشنهاد حق بیمه آسانا با 9.99 دلار در ماه گران تر است ، اما باعث شکسته شدن بانک نمی شود. این ویژگی های اضافی از جمله جدول زمانی و وابستگی های کاری به شما می دهد.

همچنین محدودیت اندازه تیم را 15 کاربر حذف می کند ، به شما این امکان را می دهد که تعداد افراد زیادی را که می خواهید به پروژه های خود دعوت کنید. همچنین افرادی که تیم های بزرگی را مدیریت می کنند از اولویت پشتیبانی مشتری ارائه شده در این طرح قدردانی می کنند.

_ برنده: آسانا

* ادغام برنامه شخص ثالث

اگر می خواهید با سایر خدمات و برنامه ها کار کنید ، Asana و Trello گزینه های زیادی را ارائه می دهند. آنها به شما امکان می دهند داده ها را به اشتراک بگذارید و همچنین کارهای مختلفی را با نرم افزار انجام دهید.

قادر به کار با داده های موجود مانند آن می توانید در هنگام شروع کار با هر سرویس وقت زیادی را برای شما صرفه جویی کنید.همچنین به شما امکان می دهد از ویژگی های بسیاری از سرویس های ابری بهره ببرید و از نقاط قوت هر یک از آنها لذت ببرید

روی کرد ترلو برای ادغام ، قدرت آن است. بیش از 30 مورد در دسترس است و آنها به شما امکان می دهند مستقیماً با داده هایی که در سرویس هایی از توییتر تا جیرا ذخیره کرده اید ، کار کنید.

اگر می خواهید از آنها کاملاً استفاده کنید ، باید مشترک شوید. آنها برای کاربران غیرپرداخت در دسترس هستند ، اما فقط یک نفر می تواند به طور همزمان استفاده شود ، که کاملاً محدود کننده است.

Asana همچنین گزینه های زیادی را ارائه می دهد. ادغام آن به شما امکان می دهد تا به بسیاری از برنامه ها وصل شوید. برخی از آنها شامل استفاده از سرویس هایی مانند Zapier و Dossier به عنوان واسطه هستند.

سایر موارد به Asana ساخته شده اند ، مانند پشتیبانی از Dropbox و Google Drive. افزونه Chrome نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد URL را به عنوان کار اضافه کنید.

اگر انتخاب بین آسانا و ترلو را دشوار کرده اید ، ادغام Zapier سابق به شما امکان می دهد تا با هر دوی آنها کار کنید و از هر دو دنیا بهترین استفاده را ببرید. اگر برای اولین بار Asana را تنظیم می کنید ، راهنمایی مبتدی Asana ما را برای راهنمایی درباره شروع کار بخوانید.

در اینجا هیچ برنده مشخصی وجود ندارد. هر دو ابزار از بسیاری از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می کنند ، بنابراین شما ترجیح می دهید به خدماتی که می خواهید با آن استفاده کنید بستگی دارد. در بیشتر موارد ، خواهید یافت که در دسترس هستند

* حکم

Trello و Asana ابزارهای خوبی هستند. اگر به دنبال استفاده از یکی از آنها هستید ، انتخاب بدی نیست. حتی می توانید در صورت تمایل از آنها استفاده کنید (اگرچه ممکن است بخواهید از Zapier یا IFTTT استفاده کنید).

برای سهولت استفاده ، ترلو گزینه ارجح ما است. ما فقط در صورت نیاز به اصول اولیه آن را توصیه می کنیم.

اگر به ویژگی های بیشتری نیاز دارید ، Asana راهی است که باید انجام دهید. مواردی وجود دارد که ترلو انجام نمی دهد. اگر به یکی از آنها نیاز دارید ، آسانا انتخاب روشنی است. ما احساس می کنیم برای پروژه های بزرگ نیز بهتر است.

آسانا برنده کلی ما است زیرا زیبایی شناسی آن را ترجیح می دهیم و از کار کردن با آن بیشتر لذت می بریم. همچنین ویژگی های اضافی آن باعث می شود همه کاره تر شود.

به گفته این ، اگر شما یک پروژه را بصورت آنلاین انجام دهید ، ارزش هر دو ابزار را دارد. اگر در حال راه اندازی یک تیم مجازی هستید ، یا در حال حاضر یکی از آنها را دارید و می خواهید آن را بهبود بخشید ، به بهترین ابزارهای نرم افزاری تیم مجازی ما نگاهی بیندازید.

* نتیجه گیری

واقعیت ماجرا این است که هر دوی این برنامه‌ها به نسبت رایگان بودن عملکردی فوق‌العاده دارند. تنها سلیقه است که می‌تواند تعیین کند بهتر است از کدام برنامه استفاده کنید.